ויזת עבודה לארה"ב H1B

לקבלת פרטים והצעות אטרקטיביות לעבודות בחו"ל >> לחצו כאן

במערכת ההגירה האמריקנית משמשת הויזה כאמצעי אשר מאפשר לאוחז בו לבקש להכנס בגבולות המדינה, אולם בניגוד למקובל לחשוב אין למי שבידו ויזה תקפה זכות אוטומטית להכנס לארה"ב. הויזה מעידה רק כי המחזיק בה נבדק באחת הקונסוליות מחוץ לארה"ב ונמצא זכאי לבקש כניסה. ההחלטה הסופית באשר לאישור הכניסה נתונה לפקיד ההגירה, כיום מפקח של רשות המכס והגבולות האמריקנית – ה CBP.

סוגי ויזות כניסה לארה"ב
הויזות לארצות הברית נחלקות לשני סוגים – ויזה זמנית שאינה מובילה לתושבות קבע (Nonimmigrant Visa), וויזת מהגר (Immigrant Visa) אשר מונפקת למי שאושר כתושב קבע של ארה"ב ויקבל תעודת תושב קבע ("גרין קארד"). הויזה מופיעה בצורה של מדבקה בדרכון.

תושב קבע המחזיק ב"גרין קארד" רשאי לגור ולעבוד בארה"ב, לבקש להעניק מעמד תושב קבע לבן/בת זוגו וילדיו ולהפוך לאזרח ארה"ב. עם זאת, בעל "גרין קארד" מחויב להוכיח כי מרכז חייו הינו בארה"ב ואף אינו יכול להעדר מארה"ב לתקופות ממושכות מחשש לאבדן מעמדו. המחזיק בויזה זמנית אינו זכאי, כמובן, להטבות אלה.

ויזת עבודה לארה"ב h1b ומעמד בארה"ב
כיום, בניגוד לעבר ובעקבות החמרת הנהלים בעקבות אירועי ה-11 בספטמבר, ניתן לבקש ויזה לארה"ב רק בשגרירויות או קונסוליות שמחוץ לתחומי ארה"ב. הויזה מונפקת על ידי קונסוליות השייכות למשרד החוץ האמריקני (ה – State Department), אולם פקידי ביקורת הגבולות, בתחומי ארה"ב, רשאים לבטל אשרות כאשר הם מגיעים למסקנה כי האשרה הונפקה שלא כדין או כאשר המחזיק בה הפר את תנאיה.

בקשה המוגשת בתוך תחומי ארה"ב מקנה סטטוס, כפי שיפורט בהמשך, ללא אשרה. במידה ועזב בעל המעמד את ארה"ב, אפילו אם מעמדו תקף, הוא לא יוכל לשוב לארה"ב בטרם יסדיר אשרה תקפה בקונסוליה שבמדינה אחרת. יתרה מזאת, עצם הקניית מעמד בארה"ב אינה מקנה זכות אוטומטית לקבלת אשרה למחזיקה ועלולה אף לפגוע בנסיונותיו העתידיים לקבל אשרה.

סטטוס, בשונה מהויזה, הוא המעמד הניתן לאדם בעת כניסתו לארה"ב, או במילים אחרות, אישור שהייה בגבולות ארה"ב (בד"כ על בסיס האשרה אותה הציג בעת הכניסה). הסטטוס הוא שקובע כמה זמן יוכל אותו אדם להשאר בארה"ב, אם יוכל לעבוד או לא, ותנאים נוספים.

בניגוד לויזה, ניתן להגיש בקשה לשינוי או הארכה של סטטוס מבלי לעזוב את תחומי ארה"ב, אולם מתן הסטטוס המבוקש לא יקנה לאדם המחזיק בו זכות לשוב ולהכנס לארה"ב אם יחליט לצאת מגבולותיה. לשם כך יהיה עליו להציג בגבול אשרה תקפה. הסטטוס מופיע בדרכון בצורה של כרטיס לבן אשר נקרא I-94.

תגיות: , , .